your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

kocio kocio napisał(a) o Blade Runner 2049 (7)

Cóż, film do zanurzenia się - nocny seans się nie dłużył, czyli nie nudzi. Niestety wtórny, do tego stopnia, że słynny i dobry kompozytor naśladuje innego słynnego kompozytora, choć mógłby coś własnego. Trudno przebić pytania z 1982 (czy sztuczny człowiek ma duszę?), ale udało się zadać kolejne ważne - filozoficznie bez zarzutu (nie chce spoilerować!), zawiodło jednak podanie, nie czułem napięcia z oryginału. Mnie się najbardziej podobał drugoplanowy wątek wirtualnej dziewczyny bohatera i wydaje mi się, że to niewykorzystany potencjał, bo autentycznie wzbudzała we mnie emocje. Mianowicie: androidy niby są podludźmi, ale kim wobec tego jest elektroniczny fantom służący androidowi? Nie ma nawet ciała, choć ma jakąś wolę i uczucia - ciekawe, czy prawdziwe, czy zaprogramowane (oddana do granic - seksizm aż miło!). Najbardziej przejmująca, złożona technicznie i chyba też przełomowa w kinie scena, to gdy fantom próbuje się "nałożyć" na fizyczny seks! Po zakończeniu widać, że będzie sequel!

.

Sequela nie będzie raczej bo film na siebie nie zarobił. Ale zgadzam się zaskakująco dokładnie z Twoją recenzją. Dużo bardzo ciekawych wątków i duży niedosyt.

.

No, też słyszałem, że komercyjnie słabo, co mnie zdziwiło, bo jest dość efektowny w realizacji. Dane na Wikipedii nie potwierdzają klapy - 150-185 mln USD wydatków i przychód 257.8 mln USD, to daje co najmniej 60 mln USD zysku (https://en.wikipedia.org/wiki/Blade_Runner_2049 ).

Przy okazji ktoś mi zwrócił uwagę, że "Ona" ( http://filmaster.com/film/her/ ) wcześniej zajmowała się seksem "zastępczym", więc to nie było zupełnie nowe, ale przejmujące i tak.

.

O, czyli zaczął sobie lepiej radzić po pierwszym weekendzie. Bo pamiętam że wtedy przewidywali klapę.

Choć zysk rzędu 60m z tego co kojarzę jest faktycznie stratą, bo mniej więcej połowę zysków zgarniają sieci kin.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook